دوشنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٨
به وب سایت مرکز فرهنگی ایران در استکهلم خوش آمدید.

  

 

   چاپ        ارسال به دوست

میلاد با سعادت منجی عالم بشریت، حضرت ابا صالح المهدی و روز جهانی مستضعفان بر همگان مبارک باد!

میلاد با سعادت منجی عالم بشریت، حضرت ابا صالح المهدی آقا صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و روز جهانی مستضعفان بر همگان مبارک باد!

بيگمان، مسألهي مهدويت، ناظر به جامعه‌اي آرماني است كه همهي پيامبران، در تمامي اديان و شرايع الهي، وعدهي آن را به بشر داده‌اند. جامعهي موعودي كه بر محور ولايت وليّ حق و انسان معصومي كه داراي همهي كمالات است، شكل مي‌گيرد .اگر بخواهيم عصر ظهور را در يك جمله خلاصه كنيم، ‌بايد آن را عصر تجلّي عبوديت حق تعالي در گسترهي جهان بخوانيم.

در روايات شيعي آمده است كه هنگام ظهور حضرت ولي‌الله‌ اعظم، عالم به حيات طيبه مي‌رسد؛ كفر و نمادها و آثار آن از زمين برچيده مي‌شود؛ حق، همه جا را فرا مي‌گيرد و نور عدالت بر همه چيز مي‌تابد؛ البته همهي اين‌ها، تجلّي همان ولايت و عبوديت حضرت حق است كه در عصر امام زمان (عجل‌الله‌ تعالي فرجه‌الشريف) ظهور مي‌يابد. اين، همان جامعهي آرماني است كه همهي پيامبران بدان وعده داده‌اند و انسان در انتظار تحقق آن ميباشد.

از آن جايي كه انسان در فطرت خويش، متمايل به كمال و دستيابي به جامعهي آرماني است، دعوت به چنين جامعه‌اي در وي ايجاد انگيزه مي‌كند.

 جامعهي بشري براي آن‌كه بتواند از مراحل شرك و مظاهر آن عبور كند و به مرحلهي ظهور توحيد برسد، نيازمند انگيزه است كه اين انگيزه، در فطرت وي وجود دارد. گرايش به جامعهي آرماني - كه در آن، توحيد كامل در گسترهي جهانِ هستي ظهور مي‌يابد- از گرايشات فطري بشر است. شكي نيست كه ظهور منجي آخرالزمان، وعده‏ي همه‏ي پيامبران بوده است و يكي از ميثاق‌هايي كه پيامبران با خدا بسته‌اند، در رابطه با اعتقاد به جامعه‏ي آرماني و تلاش براي ايجاد آن است. حتي خداوند از پيامبران ميثاق گرفته است كه نسبت به وجود مقدس امام زمان (عجل‌الله‌تعالي فرجه‌الشريف) - به عنوان شخصي كه در آخرالزمان مي‌آيد و يك جامعه‏ي عدالت محور جهاني را ايجاد مي‌كند- ايمان داشته باشند. اخذ ميثاق از آنان، به اين معناست كه همه‏ي آنان و پيروان ايشان مي‌بايست براي ياري چنين شخصي، آمادگي كسب كنند و براي ايجاد آن جامعه‏ي آرماني، تلاش نمايند. اين گونه است كه همه‏ي پيامبران به عنوان تمهيدگران و آماده‌سازان جامعه‏ي مهدوي محسوب مي‌شوند. عجل‌الله‌تعالي فرجه‌الشريف، ان شاءالله!


١٥:١٠ - جمعه ٣٠ فروردين ١٣٩٨    /    شماره : ٧٢٨٨٠١    /    تعداد نمایش : ٢٦


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تلگرام مرکز فرهنگی

عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   

میز گردهای علمی